Форма випуску
Шипучі таблетки для прийому всередину, що містять у своєму складі активні речовини: парацетамол, хлорфенамін малеат та аскорбінова кислота. Випускаються у пластикових пеналах або картонних пачках по 10 або 30 штук. Таблетки мають круглу форму, скошений край, приємний фруктовий запах та рожевий колір з вкрапленнями.
Опис
Кожна таблетка має плоску, круглу форму з розділовою рискою з однієї сторони. Виглядає як розчинна шипуча форма для швидкого всмоктування, що забезпечує швидкий початок терапевтичної дії. Володіє приємним фруктовим ароматом, що робить застосування більш комфортним для дітей.
Коди АТХ
Код | Назва |
---|---|
N02BE51 | Парацетамол у комбінації з іншими препаратами (крім психолептиків) |
Клініко-фармакологічні групи / Групова приналежність
- Препарат для симптоматичної терапії гострих респіраторних захворювань
- Медикамент для зняття симптомів грипу та простуди
Діюча речовина
- Парацетамол – 250 мг
- Хлорфенамін малеат – 3 мг
- Аскорбінова кислота – 50 мг
Фармакологічна група
Комбінований препарат для швидкої симптоматичної терапії гострих респіраторних інфекцій та грипу, що має анальгезуючий, жарознижувальний та протиалергічний ефект.
Умови зберігання та термін придатності
- Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°C.
- Термін придатності – 3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення строку придатності.
Фармакологічна дія
Парацетамол має анальгезуючу та жарознижувальну дію, знижує головний біль, ломоту та температуру тіла. Хлорфенамін малеат – блокатор H1-гистамінових рецепторів, має протиалергічну дію, зменшує закладеність носа, чхання, сльозотечу й свербіж очей. Аскорбінова кислота сприяє зміцненню імунітету, бере участь у регуляції окислювально-відновних процесів та метаболізму.
Показання до застосування
- Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), грип
- Загальна симптоматика: підвищена температура, головний біль, ломота в м'язах та суглобах, закладеність носа, біль у горлі та пазухах
Спосіб застосування, курс і дозування
Препарат слід приймати внутрішньо, попередньо повністю розчинюючи таблетку у 200 мл теплої води (50-60°C). Розчин потрібно одразу випити. Найкраще приймати між їжею.
Інтервал між прийомами – не менше 4 годин. Дітям віком від 3 до 5 років рекомендується по ½ таблетки двічі на добу, від 5 до 10 років – по 1 таблетці двічі на добу, від 10 до 15 років – по 1 таблетці 2-3 рази на добу.
При порушеннях функції печінки або нирок інтервал має становити не менше 8 годин.
Тривалість застосування без консультації лікаря: не більше 5 днів для знеболювальної дії та не більше 3 днів – для зниження температури.
Передозування
Симптоми передозування залежать від входять до складу речовин. Остра симптоматика включає нудоту, блювоту, біль у животі, підвищену пітливість, головокруження, порушення сну, судоми. При передозуванні необхідно негайно звернутися до лікаря. Лікування – симптоматичне, з застосуванням відповідних заходів для підтримки життєвих функцій.
Лікарська взаємодія
- Етанол підсилює седативний ефект хлорфенаміну.
- Глюкокортикостероїди та інші препарати можуть підвищувати ризик побічних реакцій.
- Одночасне застосування з індукторми мікросомального окислення (фенитоїн, рифампіцин) може збільшити токсичність парацетамолу.
- Група препаратів, що знижують ефективність парацетамолу: урикозуричні засоби, у зв’язку з можливим зниженням їх дії.
Побічні дії
Зазвичай препарат переноситься добре. У окремих випадках можливі:
- Головний біль, слабкість
- Нудота, дискомфорт у животі
- Алергічні реакції: шкірна висипка, свербіж, набряк Квінке
- Зміни у крові: тромбоцитопенія, гемолітична анемія (особливо при дефіциті глюкозо-6-фосфатдегідрогенази)
Протипоказання
- Ерозивно-язвені ураження шлунково-кишкового тракту в період загострення
- Виражена печінкова або ниркова недостатність
- Закритокутова глаукома
- Дитячий вік до 3 років
- Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату
З обережністю застосовують при порушеннях функцій печінки або нирок, при синдромах Жильбера, Дубина-Джонсона, Ротора, а також при вірусних гепатитах.
Особливі вказівки
- При тривалому застосуванні у високих дозах можливе ураження печінки та нирок.
- Не застосовувати з метою профілактики без рекомендації лікаря.
- Враховувати можливу взаємодію з іншими медикаментами, що мають гепатотоксичну дію.
- Під час лікування слід уникати вживання алкоголю.
Застосування при порушеннях функцій органів
При порушеннях функцій печінки
Застосування препарату у пацієнтів з важкою печінковою недостатністю протипоказане. При легких формах необхідна консультація лікаря та корекція дози.
При порушеннях функцій нирок
Застосовувати з обережністю, інтервал між дозами має бути не менше 8 годин. Протипоказано при вираженій нирковій недостатності.
Умови реалізації
Препарат відпускається без рецепта лікаря.
Застосування у дітей
Застосовувати з 3 років за рекомендацією лікаря. Дозування залежить від віку та ваги дитини.
Міжнародна класифікація хвороб (МКБ)
- J00 – Гострий назофарингіт (насморк)
- J06.9 – Гостра інфекція верхніх дихальних шляхів, невказана
- J10 – Грип, викликаний ідентифікованим вірусом
- R07.0 – Біль у горлі
- R50 – Лихоманка невідомого походження